Indoor Cycling ? szybka jazda we wnętrzu

Spining KrakówIndoor Cycling to stosunkowo nowa forma aktywności fizycznej, jaka jest proponowana miłośnikom fitness w Krakowie. Głównym celem zajęć jest podniesienie wydolności układu krążeniowego i oddechowego. Osoba, która obserwuje trening z boku może odnieść wrażenie, że tego typu trening jest nie dla niej. Nic bardziej mylnego. Zajęcia Indoor Cycling Kraków dzielą się na zajęcia dla grup początkujących i zaawansowanych, dlatego osoba, która nigdy wcześniej nie uczestniczyła w tego typu zajęciach może śmiało udać się na zajęcia i rozpocząć swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej.

Indoor Cycling składa się z rozgrzewki, czyli swobodnej jazdy bez obciążenia, celem tej części ćwiczeń jest rozgrzanie mięsni i stawów oraz podniesienie tętna. Po rozgrzewce przechodzimy do części kardio. Podobnie jak
w przypadku innych zajęć fitness trening kończy się strechingiem ze szczególnym uwzględnieniem dolnych partii mięśniowych.

Jazda na rowerze stacjonarnym jest naprawdę dla każdego. Na rowerze Indoor Cycling może jeździć naprawdę każdy bez względu na płeć i wiek. Nie potrzebujemy również specjalnego przygotowania ani kondycji. Ważne jest, aby na salę zabrać ze sobą wygodne obuwie i wodę.

Zajęcia prowadzone są w grupie, co jest dodatkową motywacją dla ćwiczących, przez co łatwiej jest zdobywać wzniesienia a następnie w szybkim tempie poruszać się po prostej.