Nordic Walking – Spacer z kijkami

Nordic Walking - spacer na świeżym powietrzuNordic Walking, czyli spacer z kijkami. Nordic Walking jest naturalną formą marszu uzupełnioną poprzez technikę odpychania się specjalnymi kijkami od podłoża. Umiejętnie wykorzystywane kijki mają na celu uruchomienie górnej połowy naszego tułowia. Nordic Walking to kolejna z form aktywności ruchowej przeznaczonej dla każdego, bez względu na wiek, płeć i stopień sprawności ruchowej.

Technika spaceru Nordic Walking z dnia nadziej staje się coraz bardziej popularny w Polsce, chociaż można spotkać osoby, które nie słyszały o tego rodzaju aktywności ruchowej. Dobrze wykonany marsz z wykorzystaniem kijków uruchamia około 90% mięśni ciała. Ciekawostką może być, że np. podczas Joggingu uruchamiane jest tylko 60% mięśni naszego ciała. Spacer Nordic Walking pozytywnie wpływa na odchudzanie i usprawnianie aparatu ruchowego.

Ćwiczenia te są połączeniem cech idealnej aktywności ruchowej dla każdego. Wzmacniane są wszystkie grupy mięśniowe. Poprawiana jest wydolność krążeniowo – oddechowa. Nordic Walking można uprawiać przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. Każdy może dopasować intensywność treningu do swoich indywidualnych potrzeb i umiejętności. Poprawa kondycji i utrata zbędnych kilogramów to tylko nieliczne z zalet spaceru z kijkami.

Sprzęt wykorzystywany do uprawiania Nordic Walking to wykonane z lekkich i niezwykle wytrzymałych materiałów kijki, które zaopatrzone są w specjalną rękojeść z systemem pasków przytwierdzających kijek do dłoni. Potrzebne będą i wygodne buty do joggingu (w przypadku treningu na poziomie podstawowym).


Kluby Fitness oferujące zajęcia: